KMA filtreli ve ısı geri kazanım sistemine sahip donanımlı stenter çerçevesi

Doğal Gaz fiyatları yükselişte ve halen yukarıya doğru devam ediyor!

KMA Filtresine entegre edilmiş Havadan havaya Isı Geri Kazanım Sistemine yapacağınız yatırımın geriye dönüşü 1.5 yıl gibi kısa bir sürede sağlar ve  sonrasında  tasarruf etmeye devam edebiliyorsunuz.

Çevre ve şehircilik bakanlığının Bursa daki 04.11.2021 tarihli İMÇK kararlarına göre Mayıs 2022 tarihinden itibaren Atık gazlarla birlikte dışarıya atılan Yağ Zerrecikleri için sınır değer 15 mg/m3 olacak şekilde aşağıya çekilecektir. Bu tarihe kadar da <50 mg /m3 ‘lık sınır değeri kabul edilmeye devam edilecektir.

Sürdürülebilirlik Trendi ile birlikte atıklar için daha sıkı değerlerin istenmesi yanında Doğal Gaz fiyatlarınında durmadan yukarıya doğru tırmanışa geçtiği bilinmektedir.

Bilindiği gibi Doğal Gaz Enerji Kaynağı olarak üretimin vazgeçilmezleri arasındadır. Son dönemlerde % 48 gibi ani bir fiyat artışı ile karşımıza çıkabilmektedir. Bu artışlar yıllık bazda alındığında  çıkacak rakamların  maliyet giderlerini artırdığını ve giderler arasında büyük bir yer kapladığını görebiliriz.

Bu durumda bunun tasarruf edilmesi bir taraftan doğal kaynakların korunması ve diğer taraftan da maliyet giderlerinin tasarruf edilmesi açısından daha da önem arzetmektedir.

Bu fiyat artışları ile birlikte Havadan Havaya ISI GERI KAZANIMLI Filtre için yatırım yapmanın tam zamanı  olduğunu düşünüyoruz! Amortismanı daha kısa bir sürede sağlıyorsunuz.

Türkiye'de Pasa Tekstil'de egzoz havası filtrasyonu ve ısı geri kazanımı

Örnek olay incelemesi Pasa Tekstil

Tekstil şirketi Paşa, KMA Umwelttechnik’in egzoz hava filtre sistemine yatırım yapıyor

Paşa Tekstil filtre sistemleri sayesinde yılda 1.691.500 kWh tasarruf edebiliyor. Bu muazzam maliyet tasarrufları sayesinde KMA sistemleri kendini çok kısa sürede amorti eder. Ayrıca şirket, yılda 532 tondan fazla CO2 tasarrufu sağlayarak karbon ayak izini iyileştiriyor.


20.000 m3 / h egzoz hava hacmine sahip bir ram makinesi çerçevesi için, ısı geri kazanımı ve egzoz havası temizleme için enerji açısından verimli bir seçenek uygulanmalıdır. Amaç, tekstil üretiminin enerji tüketimini azaltmak ve atık havadan gelen değerli ısıyı proses suyunu ısıtmak için kullanmaktı. Egzoz havasının sıcaklığı ortalama 129 ° C idi.

Isı Geri Kazanımı ve Baca Gazı Filtreleme konusunda size her türlü bilgiyi verebilecek Uzmanımız

hikmet-mahanoglu-2

Hikmet Mahanoglu

Şirket*
Required field
Required field
E-posta*
Required field
Required field
Ad*
Required field
Required field
Ülke*
Required field
Required field
Soyadı*
Required field
Required field
Telefon numarası
Field is required!
Field is required!
Mesajınız*
Required field
Required field
Required field
Required field

Lütfen sorunuz için iletişim formunu kullanın. Onlardan haber almaktan mutluyuz.
Isı Geri Kazanımı ve Baca Gazı Filtreleme konusunda size her türlü bilgiyi verebilecek Uzmanımız ile görüşebilirsiniz. Y.Elk. Müh. Hikmet Mahanoğlu‘ na +90 532 215 54 69 nolu cep telefonu veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.